Meriter


Team Swejen's


Här hittar ni Team Swejen's meritlista.



* MH

A-kullen - 3 av 6st GK

B-Kullen - 2 av 5st GK

Fellini Elite House - GK

Gillix Datsun Deluxe - GK

Alita von Morosso - GK

Biteforces Arrac - GK

Diamonds Paw Swe Amazon - GK



* MT

EXTERIÖRBESKRIVNING

Fellini Elite House - GK

Ekhöjdens Niko - GK

Diamonds Paw Swe Amazon - GK

Swejen's Allyson - GK

Swejen's Arron - GK

Swejen's Abeba - GK



MENTALDEL

Fellini Elite House - GK

Ekhöjdens Niko - GK

Diamonds Paw Swe Amazon - GK

Swejen's Allyson - GK



* KORAD

Fellini Elite House - 400p

Ekhöjdens Niko - 430p

Diamonds Paw Swe Amazon - 446p

Swejen's Allyson - 336p



* Tjänstehundar

Biteforces Arrac - VH (Väktarhund)

Ekhöjdens Niko - VH (Väktarhund)



* IGP

Ekhöjdens Niko - BH/ VT



* Bruksprov

RAPPORT

AKL - Ekhöjdens Niko - Uppflyttad 212,2p



* Lydnad

"GAMLA"  KLASS 1

Fellini Elite House - GK (135p & 149p)

Gillix Datsun Deluxe - (77p)


STARTKLASS

Biteforces Arrac - Uppflyttad (162p, 169p & 184p)

Swejen's Arron - GK (178,5p & 176p)

Swejen's Abeba - (119,5p)



* Rallylydnad

NYBÖRJARKLASS

Gillix Datsun Deluxe - Uppflyttad (74p, 79p & 86p) Första GSMD att ta denna titel.

Alita von Morosso - Uppflyttad (77p, 96p & 88p) 

Zora Daker - Uppflyttad (83p, 83p, & 73p)

Swejen's Abeba - (63p)


FORTSÄTTNINGSKLASS

Zora Daker - Uppflyttad (92p, 93p, & 88p)

Alita von Morosso - Uppflyttad (74p, 91p & 83p)
Gillix Datsun Deluxe - Uppflyttad (84p, 90p & 95p) Första GSMD att ta denna titel.


AVANCERAD KLASS

Gillix Datsun Deluxe - GK (84p)



* Freestyle / HtM

FS KLASS 1

Gillix Datsun Deluxe - Uppflyttad (25,25p) Första GSMD att bli uppflyttad i denna gren.


HtM KLASS 1

Gillix Datsun Deluxe - GK x2 (Första GSMD att bli Godkänd i denna gren.)

Alita von Morosso - GK x2

Biteforces Arrac - Uppflyttad (23,35p)

Zora Daker - Uppflyttad x2 (24,25p & 24p)


* Nosework

Swejen's Abeba - GK Doftprov 1

Swejen's Arron - GK Doftprov 1



* Utsällning

BEST IN SHOW - Swejen's Allyson

BEST IN SHOW VALP 2 - Swejen's Agassi

Nordisk Junior Vinnare 2015 - Swejen's Allyson

Svensk Dobermann Junior Vinnare 2016 - Swejen's Abeba

Vice Svensk Dobermann Vinnare 2017 - Swejen's Arron

Ungersk Junior Champion - Alita Von Morosso



* Kenneln

Bästa Uppfödargrupp 2015 StoraStockholm

Bästa Uppfödargrupp 2016 StoraStockholm